Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Problém s otěhotněním a psychika

Odpovídá 

Dobrý večer už nevím jak dál už mně to neskutečně trápí a připadám si nanic když už se dva roky snažíme s manželem o dítě a před 4měsíci mi zjístili zánět děložního čípku a stále ne a ne to vyléčit všichni mně uklidnují že věe bude v pořádku ale nejradši bych si z toho už hodila mašli pokaždé když vidím nějakou svou kamarádku která je těhotná tak mně to trápí že já nemůžu otěhotnět.

Vážená paní, dlouhodobý neúspěch s otěhotněním, touha po dítěti a frustrace plynoucí z přidružených zdravotních potíží může způsobit obrovské psychické vypětí a stres. Myšlení se stává tzv. tunelové, náš mozek se soustředí pouze na miminko a touhu po něm. Vše, co nám "neúspěch" připomíná, má pro nás zraňující potenciál. Domnívám se, že by pomohlo váš problém probrat s odborníkem. Garantuji, že Vás nebude uklidňovat, ani říkat věty typu "To bude dobré, atd...". Zkuste navštívit psychologa, jenž se této problematice věnuje, rozhovor s ním by vám jistě pomohl. Hodně štěstí. H.P.

Mgr. Helena Petrová

Psycholožka a psychoterapeutka s dlouholetými zkušenostmi.

Poradí vám s problémy psychiky: úzkostné pocity v těhotenství a po porodu, pocity nedostatečnosti, zvláštní nálady doprovázející těhotenství či mateřství, psychické problémy spojené s přijetím nové role, partnerské problémy, problémy s pocity ohledně kojení atd.

 

 

Internetová stránka: www.psychologie-petrova.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.