Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Dva myomy a otěhotnění

Odpovídá 

Dobrý den, mám 2 myomy o velikosti 2 cm. Lékařka se k tomu moc nevyjádřila, jen řekla, že jestli chci dítě, měla bych otěhotnět co nejdříve. Co si o tom myslíte?

Myslim si, že nejspíše může mít pravdu (je samozřejmě těžké věc 100% posoudit takto na dalku) .. velikost 2cm je OK (s tim by šlo nejspíše otěhotnět i donosit a nejspíše i porodit spontánně, takto malé myomy operujeme tedy spíše výjimečně), trošku ale záleží na umístění myomu vzhledem k děložní steně, resp. dutině. Při určité lokalizaci by to ev. bylo na hysteroskopické odstranění (přes pochvu a děložní hrdlo).

doc. MUDr. Michal Mára, CSc.

Přední evropský odborník v oblasti gynekologické endoskopie, vedoucí pooperační části Endoskopického oddělení Gyn.-por. kliniky VFN. Předseda sekce Gynekologické endoskopie CGPS a vyhledávaný specialista na léčbu děložních myomů, endometriózy atd.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika VFN v Praze.
                 Soukromá ordinace pro léčbu myomů.

Internetová stránka: www.myomy.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.