Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Krvácení po konizaci čípku

Odpovídá 

Dobrý den pane doktore,měla bych na Vás dotaz, 7.1.2014 mi byla provedena konizace čípku a kyretáž děložního hrdla.V nemocnici jsem dle lékařů po operaci měla normální průběh hojení při vizitách,krvácela jsem zpočátku,pak spíše špinění,propuštěna z nemocnice jsem byla 11.1.2014,týž den bez větších komplikací,špinění a slabá bolest v podbřišku,od 12.1.2014 od rána silnější krvácení hlavně po ránu spíše světlejší krvácení místama přechází v hnědší špinění,tlaková bolest v podbřišku odezněla,ale krváceni přetrvává,četla jsem na internetu,že u něktreých žen je to normální,dnes mi má gynekoložka sdělila,že bych měla jen slabě špinit,jsem trochu v rozpacích,abych něco nezanedbala,prosím Vás o Váš názor, zda-li je můj stav normální.Děkuji

Ze se cipek po konizaci trochu vice rozkrvaci kolem 5.-6. dne po vykonu, je celkem typicke (odlouci se nekrozky tkane zpusobene behem vykonu elektrokoagulaci krvacejici cev po konizaci) a nemusi to znamenat zadnou katastrofu. Samozrejme zalezi jak moc krvacite a jak to dlouho bude trvat, ev. pridaji-li se k tomu priznaky zanetu hrdla dělohy a tkani okolo, jako teplota a bolest. Tezko posoudit presneji takto po webu, zkratka pokud se Vam bude zdat nadale divne, bezte za svou gyn., ev. na pracoviste, kde Vam delali konizaci (mimochodem na nasi klinice po konizaci jde pac. domu tyz den odpoledne/vecer) a reste to s nimi - mozna se nebude dit nic, nebo Vam jen daji nejake leky (tbl. nebo inj.) obecne na zastavu krvaceni nebo Vam zavedou tzv tamponadu, ev. je mozne ze se krvaceni bude muset resit kratkym vykonem v narkoze (siti nebo opet koagulace), ev. antibiotika apod. hodne stesti

doc. MUDr. Michal Mára, CSc.

Přední evropský odborník v oblasti gynekologické endoskopie, vedoucí pooperační části Endoskopického oddělení Gyn.-por. kliniky VFN. Předseda sekce Gynekologické endoskopie CGPS a vyhledávaný specialista na léčbu děložních myomů, endometriózy atd.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika VFN v Praze.
                 Soukromá ordinace pro léčbu myomů.

Internetová stránka: www.myomy.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.