Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Bolestivá konizace děložního čípku

Odpovídá 

Dobrý den pane doktore, 5.2.14 jsem podstoupila konizaci děl.čípku v lok.anestezii. Zákrok byl ovšem něco děsného-velká bolest jakoby pálení rozžhavenou cigaretou, nedalo se to vydržet a několikrát jsem na lehátku poskočila a rozbrečela se.Když jsem to řekla p.doktorovi, odvětil, že jsem nejspíš více citlivá a pokračoval dále. Na netu jsem přečetla spoustu článku a uvádí se, že jde o bezbolestný zákrok, proto jsem se toho ani nebála. Nechápu, proč jsem já takto musela trpět-nemohlo dojít k špatnému "umrtvení" místa zákroku? Neproběhlo u mě tzv. opíchání jehlou. Sestra "natáhla" do stříkačky nějakou látku, ale jehlu na ni neměla. Ani žádnou injekci p.doktor nepoužil. Existuje i jiný způsob "umrtvení", který není tak účinný? Nevím, proč jsem nemohla být v celkové anestezii - je mi 34 let a jsem zcela zdráva - co 3měs.chodím darovat krev. Jsem k němu objednáva na kontrolu, ale nechce se mi tam, rad ji bych šla k mé gynekoložce. Děkuji moc za vaše odpovědi a Váš názor na tuto událost. Jana

Mila Jano, předesílám ze je opravdu tezke a jen tezko ode me objektivni hodnotit něco u ceho jsem nebyl .. zejména tyka-li se to bolesti při vykonu .. nicmene je mi Vas samozrejme lito .. u nas se konizace cipku provádí vždy v celkove anestezii .. mozna az na velke výjimky .. pochybuji ze Vam místo neopichli (je to jednoduche a levne), spise Vam lokalni anestezie tzv. nesedla ci nestacila, nekdy se to muze stat.. pak je lepsi samozrejme pac. anestezii pridat nebo ji uspat. zalezi i na technice vykonu, jde to klasickými "studenymi" chir. nastroji, ev. laserem, dnes se ale v drtive vetsine dela elektrochirurgickou klickou (to muze byt ten pocit paleni) .. zpet uz to cele nevezmete, berte to tak ze to mate za sebou a snad bez jiné komplikace, ted hlavne aby Vam dobře dopadla histologie .. pro jeji výsledek tam musite, další management uz můžete ev. pro sve duvody absolvovat jinde, reste se svou gynekoložkou. hodne stesti

doc. MUDr. Michal Mára, CSc.

Přední evropský odborník v oblasti gynekologické endoskopie, vedoucí pooperační části Endoskopického oddělení Gyn.-por. kliniky VFN. Předseda sekce Gynekologické endoskopie CGPS a vyhledávaný specialista na léčbu děložních myomů, endometriózy atd.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika VFN v Praze.
                 Soukromá ordinace pro léčbu myomů.

Internetová stránka: www.myomy.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.