Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Konizace děložního čípku a otěhotnění

Odpovídá 

Dobrý den, mám na Vás dotaz. 2x po půl roce mi vyšlo na stěrech z děložního čípku CIN I a po třetí ASCUS. Nyní půjdu na další stěry za 3 měsíce a uvidí se, zda budu muset podstoupit konizaci děložního čípku. Je mi 25 let a plánujeme s manželem prvního potomka, to mi ale gynekoložka nyní nedoporučila. Z konizace mám samozřejmě strach, co byste mi doporučil Vy? Také by mě zajímalo, zda můžu chodit cvičit do přístroje Vacushape, jedná se o podtlakový systém chození na páse.. Nevím, zda podtlak nemůže nějak podpořit růst rakovinných buněk na děl. čípku. Děkuji Vám velice za odpověď.

Udelejte, co Vam doporucuje Vas gyn. Je to spravny postup. Vacushape klidne :)

doc. MUDr. Michal Mára, CSc.

Přední evropský odborník v oblasti gynekologické endoskopie, vedoucí pooperační části Endoskopického oddělení Gyn.-por. kliniky VFN. Předseda sekce Gynekologické endoskopie CGPS a vyhledávaný specialista na léčbu děložních myomů, endometriózy atd.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika VFN v Praze.
                 Soukromá ordinace pro léčbu myomů.

Internetová stránka: www.myomy.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.