Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Srůsty uvnitř děložní dutiny - Ashermanův syndrom

Odpovídá 

Dobry den, pred vice jak tremi mesici jsem podstoupila UPT v 5tt. V sestinedeli jsem nemela zadne obtize a dodrzela ho jak mi bylo doporuceno. Bohuzel jsem do dnes nedostala mentstruaci. Tehotensky test z krve byl negativni.CRP take negativni.A sono ukazalo ze mam slabou sliznici.Pred mesicem mi DR. aplikoval Agulotin ktery nezabral a tak mi ted predepsal Norethisteron 12 dni 2x denne. Pokud by se menstruace nedostavila do tri dnu chce mi dat Danu.Pry to tam muzu mit slepene(jelikoz jsem se po sestinedeli a pak po agulotinu citila jako kdyz mam menstruaci) a krvacet dovnitr a Dana by zabranovala slepovani. Jaky na to mate nazor? Take by me zajimalo jak je mozne ze bych byla "slepena" kdyz jsem podstoupila miniinterupci. Vsude jsem se docetla ze nejake srusty muzou vznikat po revizi kdyz se prilis seskrabe sliznice.Prosim o vas odborny nazor a predem dekuji za odpoved. Preji hezky den.

ano, obavam se ze mate srůsty uvnitř dutiny delozni .. tzv,. Ashermanuv syndrom .. samozrejme to není jiste, tezko rici 100% takto po internetu a bez dalších vys. telisko do dutiny je léčba trochu zastarala, na miste je provest hysteroskopii (nekdy i serii hysteroskopii) pod UZ kontrolou na pracovisti, kde tuto metodiku ovladaji (a tech není mnoho). při UPT se mohla spolu s graviditou snest i delozni sliznice a zanetem pak vzniknou ty srůsty .. je to po UPT vzacne ale mozne. hodne stesti a neváhejte konat, cim dele po vykonu, tim je vykon (hysteroskopicke rozruseni srustu) obtiznejsi. zlomte vaz

doc. MUDr. Michal Mára, CSc.

Přední evropský odborník v oblasti gynekologické endoskopie, vedoucí pooperační části Endoskopického oddělení Gyn.-por. kliniky VFN. Předseda sekce Gynekologické endoskopie CGPS a vyhledávaný specialista na léčbu děložních myomů, endometriózy atd.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika VFN v Praze.
                 Soukromá ordinace pro léčbu myomů.

Internetová stránka: www.myomy.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.