Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Myom 3 cm a rekonvalescence po operaci

Odpovídá 

dobrý den. snažíme se o mimi 18 měsíců.mám problém s dorůstáním sliznice. vzhledem k tomu,že se stále nedaří mi byla doporučena hysteroskpie,hydroskopie a laparoskopie. byl mi utz zjištěn 3cm myom na přední straně dělohy zasahující do sliznice. prý by to mohl být důvod proč mi nedorůstá sliznice. operativní zákroky mi mají být provedeny 9.7. ambulantně pod celkovou narkozou.po 3h od operace budu propuštěna domů.chci se zaptat jestli není nějaká jiná alternativa než laparoskopie na ten myom,třeba léky? mám docela strach ,že se při operaci něco zkazí a já bych mohla přijít o dělohu nebo bych nemohla mít dítě.jak je to s rekonvaklescencí po operacích? dr. mi říkala,že stačí 3 dny a mohu jít opět do práce.prý ani nevadí ,že tahám v práci těžké krabice cca 10kg. nevím ale 3 dny mi přijdou málo.moc děkuji za odpověd. hanka

3 cm myom (není moc velky, ale nekdy dulezitejsi nez velikost je ulozeni myomu v děloze) muze byt problém pro otehotneni a donoseni gravidity, pokud zasahuje do delozni dutiny. Nikoli však, ze by kvůli nemu nedorustala delozni sliznice .. to jste si bud s lékařem nerozumneli, nebo se myli .. ale to uz je celkem jedno, problém to byt muze. zadne leky na myomy nejsou .. bud se s nimi da otěhotnět, nebo se musi operovat operace myomu casto nejsou jednoduche a mensi, mimonemocnicni zarizeni, k temto operacim prilis nedoporucuji. "Ambulantne" lze odstranit jen myom, který je z vetsi casti ulozen v delozni dutine, tzn. ptes pochvu a přes cipek, tzv. hysteroskopicky .. takových myomu je velka menšina, většina myomu je třeba odstranit laparoskopicky nebo klasicky otevřenou cestou, tj. přes bricho a to Vam bezne neudelaji a urcite ne ambulantne .. obvykle na 3-7 dnu v nemocnici. Odhaduji, ze Vam provedou jen diagnosticky vykon (jen se podivaji do dělohy a do dutiny brisni) a reknou, ze myom nevadi. A nebo zjisti, ze vadi a ze to nebude tak jednoduche a poslou na vyssi pracoviste. hodne stesti

doc. MUDr. Michal Mára, CSc.

Přední evropský odborník v oblasti gynekologické endoskopie, vedoucí pooperační části Endoskopického oddělení Gyn.-por. kliniky VFN. Předseda sekce Gynekologické endoskopie CGPS a vyhledávaný specialista na léčbu děložních myomů, endometriózy atd.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika VFN v Praze.
                 Soukromá ordinace pro léčbu myomů.

Internetová stránka: www.myomy.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.