Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

IVF a myom

Odpovídá 

dobrý den,po roce snažení mi doktorka vzala krev,prý ideální,jen otěhotnět,po roce nic,tak jsem byla na laparoskopii,vzali mi vejcovod,odstranili srůsty,prý zkoušet,nic,poté dvakrát IUI,nic,ještě jsem zapomněla,že mám myom,který byl celou dobu34mm,teď jsme byli na IVF,jedno embryo,myom vyrostl 48mm,nyní se plod v sedmém týdnu vyvíjí pomalu,jdu na revizi,doktorka chce zmenšit myom léky a další KET za půl roku,myslíte,že jeto správný postup a je šance,že další transfér bude úspěšný,moc děkuji za odpověď. Je mi 38 let.

zmenseni myomu je po esmya nestandardni a většinou male, nekdy zadne .. vadi-li děloze pro otehotneni myom ve stene delozni (je to hypoteticka úvaha ale u Vas uz tech nezdaru je dost a trva dlouho, tak je třeba delat co jde), je logicky jedno, meri-li 48mm nebo 39mm, zrkatka myom by se (pokud mohu posoudit bez vys.) odstranit .. takto nevelky, na 98% pujde laparoskopicky, aspoň na vybranych prac. .. cekat po oper. (s dalším IVF ci KET apod.) je třeba obvykle 6 mesicu. nezoufejte, zlomte vaz.

doc. MUDr. Michal Mára, CSc.

Přední evropský odborník v oblasti gynekologické endoskopie, vedoucí pooperační části Endoskopického oddělení Gyn.-por. kliniky VFN. Předseda sekce Gynekologické endoskopie CGPS a vyhledávaný specialista na léčbu děložních myomů, endometriózy atd.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika VFN v Praze.
                 Soukromá ordinace pro léčbu myomů.

Internetová stránka: www.myomy.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.