Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Visanne, Jeanine a léčba endometriózy

Odpovídá 

Dobrý den, zajímá mě, jak se od sebe liší Visanne a HA Jeanine při léčbě endometriozy. Dívala jsem se, gestagenu mají stejně - a vím, že v HA je navíc hormon, který zabraňuje otěhotnění. Jde mi hlavně o léčbu endometriozy - mají tyto dva léky stejnou účinnost na endometriozu? Díky moc za odpověď.

HAK ma navic estrogen a funguje jako kontraceptivum (proti poceti), to Visanne (neboli Dienogest) ne. Dienogest ma nejvyraznejsi gestagenni ucinek z gestagenu V antikoncepci je rada ruznych gestagenu, dienogest je obsazen v antikonc. Jaenine, ale muze tam vadit ten estrogen, cili visanne je zrejme nejucinnejsi mozna varianta tabletove lecby endometriozy - v pusobeni na bolest. Pusobeni na zvyseni plodnosti je spise (obecne u farmakol. lecby) nulove, pusobeni na redukci lozisek endometriozy je sporne, ale velky endometroidni uzel nebo cysta Vam bez operace nezmizi.

doc. MUDr. Michal Mára, CSc.

Přední evropský odborník v oblasti gynekologické endoskopie, vedoucí pooperační části Endoskopického oddělení Gyn.-por. kliniky VFN. Předseda sekce Gynekologické endoskopie CGPS a vyhledávaný specialista na léčbu děložních myomů, endometriózy atd.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika VFN v Praze.
                 Soukromá ordinace pro léčbu myomů.

Internetová stránka: www.myomy.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.