Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

IVF a cysta

Odpovídá 

Dobrý den, mám endometriozu na vaječníku. 3 roky snaha o početí.doma máme přirozeně počatou 7 letoun slečnu. V prosinec 2014 potvrzena endometriozu.od února 3 měsíce decapeptyl dělit kvůli časté na vaječníku. Hned na to ivf menopur 4 ampule denně. Ivf neúspěšné... Dnes u MUDr a zas je tam cysta.MUDr chtěl hned píchnout decapeptyl.já ale nechci.protože poprvé ten přechod na cysty neměl účinek a cysta byla odsana při opu. Je opravdu nutný ten přechod? Nemohu podstoupit rovnou ivf? Cysty jsou dvě zhruba 2x3 cm.

lze dle meho jit rovnou na IVF nebo na laparoskopicke odstraneni cysty (je ucinnejsi, vice definitivni nez jen punkce pri odberu vajec), ale u takto mensich cyst je indikace k operaci sporna. Na druhou stranu dle liter. dat (nse zkusenosti jsou vzdy zabarvene subjektivitou a pripady, ktere si zrovna treba i nahodne pamatujeme) odstraneni endometriozy posiluje fertilitu zeny (i pro spont. koncepci), narozdil od predlecby endometriozy analogy GnRH (nebo jinymi farmaky) pred IVF, coz vede jen ke ztrate casu, nikoli ke zvyseni efektivity IVF. hodne stesti

doc. MUDr. Michal Mára, CSc.

Přední evropský odborník v oblasti gynekologické endoskopie, vedoucí pooperační části Endoskopického oddělení Gyn.-por. kliniky VFN. Předseda sekce Gynekologické endoskopie CGPS a vyhledávaný specialista na léčbu děložních myomů, endometriózy atd.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika VFN v Praze.
                 Soukromá ordinace pro léčbu myomů.

Internetová stránka: www.myomy.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.