Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Remodelace dělohy a kojení

Odpovídá 

Dobrý den, pane doktore. Letos v dubnu jsem porodila přirozeně první dítě, početí bylo bez problému. Na konci šestinedělí mi bylo zjištěno, že mám malý kousek placenty v děloze. Šla jsem na první zákrok. S panem doktorem jsme byli domluvení na další zákrok po dalším šestinedělí, zda tam nejsou srůsty. Bohužel byly, malé mi byli rozrušeny a jeden velký ponechán, a tudíž jsem šla za dva týdny na třetí zákrok (remodelace dělohy) a byl zaveden hyalobarrier gel. Teď by to mělo být snad v pořádku. Jen je prý problém, že stále kojím. Chtěla bych se proto zeptat, jestli se opravdu musí ukončit laktace. Je mi doporučeno max.do 5měsíce dítěte. Abych co nejdřív začala menstruovat. Předem moc děkuji za Váš názor.

nejsem si jist zda zde plati jednoznacna odpověď .. řekl bych ale, pokud Vam na kojeni dítěte velmi zalezi (coz asi ano), ze lze kojit obvykly cca rok a pak jit na další hysteroskopii - bud bude uz dutina delozni OK nebo se bude pokracovat v remodelacich, resp. uvol. adhezí v dutině dělozni. Tezko presne rici zda moc riskujete tim odkladem menstruace a kojenim. Presna data ze studii o tom nikde nenajdeme. Primarni chybou bylo Vam delat pro residua kyretaz .. ppokud byste mela hysteroskopickou resekci residui zadne adheze by v děloze nejspíše nezvnikly, ale nevim zda jsem Vas popis pripadu spravne pochopil. hodne stesti.

doc. MUDr. Michal Mára, CSc.

Přední evropský odborník v oblasti gynekologické endoskopie, vedoucí pooperační části Endoskopického oddělení Gyn.-por. kliniky VFN. Předseda sekce Gynekologické endoskopie CGPS a vyhledávaný specialista na léčbu děložních myomů, endometriózy atd.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika VFN v Praze.
                 Soukromá ordinace pro léčbu myomů.

Internetová stránka: www.myomy.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.