Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Nepravidelná a silná menstruace

Odpovídá 

Dobrý den pane doktore, mám problém s menstruací (nepravidelnost a velké krvácení). Podstoupila jsem zákrok kde mi byl odebrán vzorek z dělohy. Mám tři cysty na vaječníku a myom který je malinkatý tak doktorka říkala že ten mi problémy dělat nemůže. Je již měsíc co jsem podstoupila zákrok jehož závěr zněl: cpH:endocervikální sliznice, sliznice cervikkorporálního přechodu cpT:polypozní hyperproliferační endometrium terapie: chronická. I když je to už měsíc po odebrání vzorků tak mám pořád tlak v podbřišku a občasnou křeč, nemyslíte si že by bylo lepší dělohu odstranit? Mám tři porody, děti jsou zdravé a další těhotenství už neplánujeme. Moje maminka musela podstoupit odebrání dělohy kvůli myomu a měla něco na děložním hrdle. Chtěla bych znát názor i jiného gynekologa protože mě tyto problémy už začínají vadit. Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den Markéta

Nejlepe se objednat napr. do me ambulance (www.myomy.cz), pak Vam mohu "usit reseni na miru". Existuje i vice druhu ci pristupu k odstraneni delohy (napr. se zachovani cipku, vetsina je malo invazivni) .. nekdy je prostor pro farmakol. lecbu, nebo existuje tzv. ablace endometria neboli hysteroskopicke (jen "spodem" optikou) odstraneni jen delozni sliznice az do svaloviny .. ale to se u nas pomerne malo dela, chce to zkusenost s vykonem a dobrou vuli to pro pac. udelat. Zalezi i na veku .. nekdy ma i poucena pacientka na vyber. hodne stesti

doc. MUDr. Michal Mára, CSc.

Přední evropský odborník v oblasti gynekologické endoskopie, vedoucí pooperační části Endoskopického oddělení Gyn.-por. kliniky VFN. Předseda sekce Gynekologické endoskopie CGPS a vyhledávaný specialista na léčbu děložních myomů, endometriózy atd.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika VFN v Praze.
                 Soukromá ordinace pro léčbu myomů.

Internetová stránka: www.myomy.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.