Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Konizace čípku a další těhotenství

Odpovídá 

Dobrý den,na základě stěru z děložního čípku mi gynekolog sdělil, že výsledek je pozitivní a měla bych podstoupit konizaci děložního čípku nebo operaci. Mám 2 děti, je mi 39 let a plánuji ještě 3. dítě. Ctěla bych se zeptat, zda v mém případě podstoupit konizaci nebo operaci.Děkuji za odpověď.

konizace je operace, která jednak upresni Vasi diagnozu (ster muze byt i falesne negativni ci naopak pozitivni apod., to je vys. bunek cili cytologie, z konizace bude cely vzorek tkane v souvislostech, tzv. histologie) a mozna Vam i samotny nalez (většinou jde o prekancerozu 1., 2. ci 3 stupne, tzv. CIN I-III) vyresi, a pak brzy budete moci mit další dite. Konizace by se mela udelat urcite. Jsou totiž i pripady kdy je nalez bohužel horsi nez se cekalo a je pak podstoupit ještě radikalnejsi operaci (nebo zareni nebo oboji) nez jen odstranit dělohu .. jinými slovy pokud premyslite ze byste jiz 3. dite vzdala a rovnou si nechala (bez te konizace) odstranit dělohu, pak je to spise spatny napad. hodne stesti

doc. MUDr. Michal Mára, CSc.

Přední evropský odborník v oblasti gynekologické endoskopie, vedoucí pooperační části Endoskopického oddělení Gyn.-por. kliniky VFN. Předseda sekce Gynekologické endoskopie CGPS a vyhledávaný specialista na léčbu děložních myomů, endometriózy atd.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika VFN v Praze.
                 Soukromá ordinace pro léčbu myomů.

Internetová stránka: www.myomy.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.