Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Konizace čípku v těhotenství

Odpovídá 

Dobrý den pane doktore, mám na Vás pár dotazů, podstoupila jsem biopsii děl. čípku - výsledek je těžká dysplazie...prosím co to znamená? čeká mě konizace děl. čípku. A v papírech mám ještě napsané toto: "portio s hrubým BE na dolním pysku", to nevím co znamená...můžete mi to prosím vysvětlit? K mému panu gynekologovi jdu 8. prosince, nechce se mi na odpověď čekat tak dlouho. Bojím se, že je to něco vážného :-(...a k tomuto všemu jsem nedostala menzes a těhotenský test mám pozitivní. Těhotenství jsme s manželem plánovali už před tím, než pan doktor řekl, že jsou výsledky z cytologie špatné. Tak jsem si teda řekli, že počkáme...ale netušili jsme že se nám to podaří zrovna ted, při tech zdrav. problémech. Jaký je na to prosím Váš názor? Jaké jsou možnosti - co se bude dít dál? Mám z toho všeho strach :-(...strach z toho nálezu, strach zda budu muset třeba na potrat, strach že o miminko přijdu v průběhu těhu apod. Moc Vás prosím o uklidnění a podporu. Děkuji.

tezka dysplazie znamena bohuzel fakt ze se jedna o prednadorovy stav ktery je (nehlede na ev. graviditu.. mozna se zakrok posune nad 12. tyden) treba overit i odstranit tou konizaci.. tou to nejspise skonci (zalezi na definitivni histologii z toho vykonu).. zachovejte klid.. vice se s tim ted neda delat.. zlomte vaz

doc. MUDr. Michal Mára, CSc.

Přední evropský odborník v oblasti gynekologické endoskopie, vedoucí pooperační části Endoskopického oddělení Gyn.-por. kliniky VFN. Předseda sekce Gynekologické endoskopie CGPS a vyhledávaný specialista na léčbu děložních myomů, endometriózy atd.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika VFN v Praze.
                 Soukromá ordinace pro léčbu myomů.

Internetová stránka: www.myomy.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.