Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Myom a změny velikosti

Odpovídá 

Dobry den pan docent, chcela by som Vas poprosit o Vas nazor na moj problem: pred viac ako 10-timi rokmi mi bol diagnostikovany intramuralny leiomyom. Nesposobuje mi ziadne problemy, cely cas mal priblizne rovnaku velkost cca 2,5-3 x 3-3,5 cm, preto bol len sledovany. Pocas celej doby len 2x mal vasciu velkost 4x 4,5 cm ale vzdy sa po 2-3 mesiacoch vratil na povodnu velkost. Ked sa zvacsil prvy krat, poslal ma moj gynekolog do nemocnice na konzultaciu, kde po kontrole mi bolo povedane, ze operacia je zbytocna a takyto myom do 5 cm sa ani neoperuje. Teraz ked sa zvacsil druhy krat opat som bola poslana na konzultaciu do nemocnice (teraz do inej ako predtym). Velkost u mojho gynekologa bola 4 x 4,5 cm, o dva mesiace neskor v nemocnici 3 x 3,5 cm (cize opat sa zmensil). Preto ma prekvapilo, ked pan doktor (po urcitom vahani) navrhol laparoskopicky myom operovat. Chcela by som sa opytat na Vas nazor: navrhol by ste operaciu podstupit, alebo by bolo mozne myom len nadalej sledovat?

myomy nelze soudit jen dle velikosti a dle nalezu a mereni nekoho jiného, to nedelam rad, je to nepresne a nespolehlive .. Vase zmeny velikosti myomu jsou divne .. spise chybami v mereni myomu, nez ze by myom rostl a zmensoval se sam .. to nebyva .. zato chyb v mereni a urcovani lokalizace myomu je hodne a postup při reseni myomu zavisi nejen na jeho velikosti, ale i na poctu myomu, jeho ulozeni a zda dela obtize a jake a zda jsou jiste od toho a uplne nejpodstatnejsi je vek a kolik mate deti a zda ještě graviditu plánujete a kdy ji ev. plánujete. hodne stesti mm

doc. MUDr. Michal Mára, CSc.

Přední evropský odborník v oblasti gynekologické endoskopie, vedoucí pooperační části Endoskopického oddělení Gyn.-por. kliniky VFN. Předseda sekce Gynekologické endoskopie CGPS a vyhledávaný specialista na léčbu děložních myomů, endometriózy atd.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika VFN v Praze.
                 Soukromá ordinace pro léčbu myomů.

Internetová stránka: www.myomy.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.