Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Cysty na vaječnících a jejich odstranění

Odpovídá 

Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat na Váš názor ohledně odstranění vaječníků a dělohy. Jsem koncem roku 2013 po ablaci levého prsu a následných čtyřech cyklech chemoterapie, následně adjuv. hormonoterapie (Tamoxifen). Celé dva a půl roky bez obtíží, až nyní během půl roku na každém vaječníku cysta ( 43x37mm a 39x26mm), markery CA 125 v pořádku. Můj gynekolog je pro odstranění, na onkologii mi bylo řečeno, že počkáme do další kontroly po čtyřech měsících, jak se věc bude vyvíjet.. Ráda bych znala názor více odborníků, abych si mohla udělat úsudek a dobře se rozhodnout. Za Vaši odpovědˇ předem velice děkuji.

to je bohužel dotaz spise na onkogynekologa ci onkologa, ja tyto zákroky provadim , ale neindikuji myslim ze indikace není jednoznacna, ze oboji postup (operace i bez ni) je mozny .. operace je sazka na vetsi jistotu a prevence nadoru vajecniku a dělohy, jez se u nekterych pac. s karcinomem prsu muze vyskytovat casteji hodne stesti

doc. MUDr. Michal Mára, CSc.

Přední evropský odborník v oblasti gynekologické endoskopie, vedoucí pooperační části Endoskopického oddělení Gyn.-por. kliniky VFN. Předseda sekce Gynekologické endoskopie CGPS a vyhledávaný specialista na léčbu děložních myomů, endometriózy atd.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika VFN v Praze.
                 Soukromá ordinace pro léčbu myomů.

Internetová stránka: www.myomy.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.