Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x


Strict Standards: Redefining already defined constructor for class YtObject in /mnt/data/accounts/p/petrahk/data/www/gynweb.cz/templates/sj_financial/menusys/ytobject.php on line 21

Vyhledávání v gynekologické poradně

Přepážka v děloze a další otěhotnění

Odpovídá 

Dobrý den, mám diagnostikovanou vadu dělohy uterus septus, 1 dítě narozené v prosinci v 39.týdnu sekcí kvůli poloze koncem pánevním, otěhotnění i těhotenství bez komplikací. Po šestinedělí jsem dvakrát podstoupila hysteroskopii s kyretáží kvůli poporodním reziduím. Zajímá mě, zda je možné po sekci s mou diagnózou další těhotenství (samozřejmě s minimálně ročním odstupem) a jestli je s vadou dělohy větší pravděpodobnost např. vzniku srůstů po opakovaných revizích. Děkuji za odpověď.

rekl bych ze nitrodelozni srusty s vadou primo nesouvisi .. snad jen revize delpohy, i hysteroskopie, zkratka jakykoli nitrodel. vykon je u vad technicky slozitejsi .. ale dalsi gravidita myslim mozna je .. cekat po cisarskem rezu staci podle me 6 mesicu a odstranovani residuí tak 2-3 mesice max. je-li to uterus septus, je otazka, proc septum hysteroskopicky neresekovat .. sice jste otehotnela a prubeh gravidity mela OK, ale pak ta residua s tim septem souviset mohou .. ne vzdy je to vhodne a mozne, zalezi na presnem typu a stupni vady hodne stesti

doc. MUDr. Michal Mára, CSc.

Přední evropský odborník v oblasti gynekologické endoskopie, vedoucí pooperační části Endoskopického oddělení Gyn.-por. kliniky VFN. Předseda sekce Gynekologické endoskopie CGPS a vyhledávaný specialista na léčbu děložních myomů, endometriózy atd.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika VFN v Praze.
                 Soukromá ordinace pro léčbu myomů.

Internetová stránka: www.myomy.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.