Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Lze na přání odebrat dělohu?

Odpovídá 

Dobrý den, Zajímalo by mě, zda je v ČR stejně jako v mnoha jiných zemích možná hysterektomie/odstranění dělohy na přání pacientky? Přítomnost dělohy a menstruace mi působí psychologické problémy, navíc těhotenství nikdy neplánuji, děloha je pro mě zcela zbytečné potenciální riziko a nikde na internetu nejsem schopna najít důvěryhodný zdroj, který by tuto možnost zpracovával. Předem děkuji.

bezne to neni a priznam se ze ani nevim, zda je to vlastne pravne mozne .. ale vzhledem k tomu, ze sterilizace (a odstraneni delohy na prani zeny je de facto mj. sterilizace) dnes mozna je i u mladych bezdetnych zen (jen si za ni musi zaplatit), myslim ze to mozne a legalni je. V bezne praxi asi taky nebude neprekonatelny půroblem nalezt gynekologa - operatera, ktery na prani zeny (napr. z indikace silne bolestive menses + kancerofobie) tento vykon doporuci a provede .. bude mozna bran v potaz i vek zeny a dalsi medicinsky kontext

doc. MUDr. Michal Mára, CSc.

Přední evropský odborník v oblasti gynekologické endoskopie, vedoucí pooperační části Endoskopického oddělení Gyn.-por. kliniky VFN. Předseda sekce Gynekologické endoskopie CGPS a vyhledávaný specialista na léčbu děložních myomů, endometriózy atd.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika VFN v Praze.
                 Soukromá ordinace pro léčbu myomů.

Internetová stránka: www.myomy.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.