Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Myom, bolest v podbřišku a otěhotnění

Odpovídá 

Dobrý den,chtěla jsem se Vás zeptat nato jsem 3 měsíce po operaci endometriozy,ale nechali mi tam myom o velikosti 3 cm na vnější straně dělohy.Moje gynekoložka mi předepsala prášky na zmenšení myomu,ale než jsem je začala brát jsem v pravděpodobně otěhotněla.Mám dotaz ohledně bolesti myomu už ted mám bolesti v podbřišku a asi jsem těhotná maximálně 3 týdny nebo mám zpoždění menstruace.Chtěla bych se zeptat co byste doporučit jestli pokračovat v těhotenství nebo interrupci.Děkuji za odpověd

interupci urcite ne (pokud graviditu chcete) .. nevim jak moc Vas bolesti trapi, ale v gravidite bricho nektere zeny normalne poboliva, nevime ale ani zda jste gravidni (pokud je test pozitivni, tak jste) .. myomy obvykle neboli, to spis ta endometrióza (nevim jak tezke jste mela postizeni, často se nepodari odstranit cela, zalezi na rade faktoru, které takto neumim posoudit). A prasky na myom 3cm u mlade zeny planujici otěhotnět je uplny nesmysl, nefunguje to, (na zmenseni) max. v radech mm a to je často v ramci chyby mereni na UZ .. myom se u mlade zeny bud umyslne necha neboť je maly a nedeformujici dutinu delozni, nebo se musí odoperovat .. kazdopadne hodne stesti

doc. MUDr. Michal Mára, CSc.

Přední evropský odborník v oblasti gynekologické endoskopie, vedoucí pooperační části Endoskopického oddělení Gyn.-por. kliniky VFN. Předseda sekce Gynekologické endoskopie CGPS a vyhledávaný specialista na léčbu děložních myomů, endometriózy atd.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika VFN v Praze.
                 Soukromá ordinace pro léčbu myomů.

Internetová stránka: www.myomy.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.