Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Myom po čtyřicítce

Odpovídá 

Dobrý den,chtěla bych se Vás zeptat,3roky mám myom o vel.5*5cm,chodím do gyn.amb.pravidelně každého půl roku,v lednu 2016 byl nepatrně větší,nyní se po dalším půl roce zvětšil na 78*63mm.UZvag.:D v AVF d 88mm E8mm .Menstr.krváceni mám celé tři roky silnejší,bolesti zad.Je mi 42let,2děti.Doktorka říká,ze jediné řešeni je hysterektomie s odstraněnim vejcovodů,z čehož mám strach,hlavně z toho po té.Není možné odstranění pouze myomu?Moc Vám děkuji za odpověď a přeji hezký den.

d.den, mozne to mozna technicky je, ale pokud neplanujete deti (a v tomto veku je to nezlobte se uz i malo realne, navíc 2 deti mate), pak je to spise nerozumne, neboť myomy se vraci (a hrozi v bud. reoperace, coz je uz vždy slozitejsi), odstraneni myomu je u vetsich myomu (cca 8x6cm je dost) technicky často obtiznejsi, tim padem potenc. rizikovejsi operace nez odebrání cele dělohy, nikdy nelze zcela vyloucit malignitu (cimz padem jen odstraneni "myomu" Vam muze zhoršovat onkol. prognózu) a obavy a strachy z hysterektomie jsou často zbytecne, o prechodu apod. rozhoduji vaječníky (a ty by Vam neporusene zustaly), nikoli děloha či vejcovody. Alternativou, ale hlavne pro pacientky, jez vime (obezita, predch. operace, cisarske rezy apod.), ze by se spatne operovaly, tzv. embolizace dělohy, která však také ma sva rizika a nevyhody, proto je vhodna zejména pro takto selektovanou skupinu pacientek.

doc. MUDr. Michal Mára, CSc.

Přední evropský odborník v oblasti gynekologické endoskopie, vedoucí pooperační části Endoskopického oddělení Gyn.-por. kliniky VFN. Předseda sekce Gynekologické endoskopie CGPS a vyhledávaný specialista na léčbu děložních myomů, endometriózy atd.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika VFN v Praze.
                 Soukromá ordinace pro léčbu myomů.

Internetová stránka: www.myomy.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.