Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Rodící se myom

Odpovídá 

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, při sprchování jsem uviděla útvar z pochvy a proto jsem ihned jela na pohotovost gynekologie. Zjistili , že je to myom, který zalézá a vylézá, myslím, že byl skoro celý venku . V ordinaci koukali, asi se s tím ještě nesetkali, jestli jsem to dobře pochopila .Šly se dívat i sestřičky. Objednali mi na operaci, ale zajímalo by mě, jestli to nejde odstranit jinou cestou a zdali jste se s tím setkal. Prosím o včasnou odpověď. Děkuji.

setkal sem se s tim mnohokrat .. nevim jak se Vas chystaji operovat a v jakem rozsahu .. u tzv. rodiciho se myomu (myoma nascens) se nabizi jeho abtorze (ukrouceni) s ev. kytretazi (zacisteni jeho baze) ci hysteroskopickou resekci residua myomu .. toto se dela vaginalne a i kdyz muze byt technicky obtiznejsi, je to spise (pro pac.) mensi oper. vykon .. ale mozna Vam chteji odsranit delohu (mozna mate vic myomu, je Vam pres 40, uz neplanujete deti atd..) .. hodne stesti

doc. MUDr. Michal Mára, CSc.

Přední evropský odborník v oblasti gynekologické endoskopie, vedoucí pooperační části Endoskopického oddělení Gyn.-por. kliniky VFN. Předseda sekce Gynekologické endoskopie CGPS a vyhledávaný specialista na léčbu děložních myomů, endometriózy atd.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika VFN v Praze.
                 Soukromá ordinace pro léčbu myomů.

Internetová stránka: www.myomy.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.