Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Hysterektomie a únik moči

Odpovídá 

Dobrý den pane doktore, obracím se na Vás s dotazem ohledně odstranění dělohy. Je mi 52 let, mám prolaps dělohy a nyní i silnou nepravidenou menstruaci. Z odstranění mám velký strach, protože moje maminka tento zákrok ve svých 50 letech také podstoupila a od té doby má velký problém s močí - neudrží ji a musí používat vložky a pleny. Dnes se oni starám, protože je těžce nemocná a upoutaná na lůžko. Pane doktore, je velké riziko že dopadnu stejně? Děkuji za odpověd

velmi male .. resp. unik moci by Vas (mate prolaps nejen delohy ale vzdy s tim i posevnich sten a poruchu dna panevniho) neminul i s delohou .. operace se musi udelat tak, aby se tomuto zamezilo, ev. v druhe dobe spravit (vagin. operaci) panevni dno .. i mamince by zrejme neco podobneho prospelo, ale mozna je uz na podobne vykony moc stara a nemocna, nevim .. bylo by mozna vhodne se nechat vys. a operovat v nejakem vetsim centru pro uro-gynekologii (napr. na nasi klinice, v Motole, odoli, Krci, Plzni, FN Olom., apod. proste spise ve vetsi nem.), kde by se zamysleli nad resenim .. nekdy se napr. ani deloha neodstranuje cela (ale jen delozni telo) a pripojuje se (laparoskopicky) tzv. promontofixace (zaves za tkane pred pateri) apod. .. nevim, neznam Vas presne a nejsem ani urogynekolog hodne stesti mm

doc. MUDr. Michal Mára, CSc.

Přední evropský odborník v oblasti gynekologické endoskopie, vedoucí pooperační části Endoskopického oddělení Gyn.-por. kliniky VFN. Předseda sekce Gynekologické endoskopie CGPS a vyhledávaný specialista na léčbu děložních myomů, endometriózy atd.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika VFN v Praze.
                 Soukromá ordinace pro léčbu myomů.

Internetová stránka: www.myomy.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.