Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Odstranění dělohy na vlastní žádost

Odpovídá 

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, zda lze podstoupit zákrok odstranění dělohy, pokud mám zvyšenou krvácivost. Od kolika let se provádí, a lze ji udělat na vlastni požadavek bez doporučení? Děkuji.

odstraneni delohy cili provedeni hysterektomie nema vekovy limit, zalezi na duvodu, diagnoze .. vetsinou (reprodukcni hlediska) se provadi od 35 let vyse, zridka drive (nadory, vetsinou pro zhoubne) .. pokud chcete resit sve neprijemne, nadmerne apod. menstruacni / delozni krvaceni, jsou i mene radikalni a mene invazivni cesty jako napr. hormon. antikoncepce, Mirena nebo hysteroskopicka ablace endometria. Pokud tyto metody selžou (napr. máte zakazane hormony pro prodelanou plicni embolii ci jste nositelkou zavazne trombofilni mutace), lze provest hysterektomii "na prani", indikaci je pak hypermenorea nebo recidivujici meno-metrorhagie nereagujici na konzervativni lecbu. Hodně štěstí. mm

doc. MUDr. Michal Mára, CSc.

Přední evropský odborník v oblasti gynekologické endoskopie, vedoucí pooperační části Endoskopického oddělení Gyn.-por. kliniky VFN. Předseda sekce Gynekologické endoskopie CGPS a vyhledávaný specialista na léčbu děložních myomů, endometriózy atd.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika VFN v Praze.
                 Soukromá ordinace pro léčbu myomů.

Internetová stránka: www.myomy.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.