Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Rakovina prsu a hysterektomie

Odpovídá 

dobry vecer chcem vas poprosit o radu. v roku 2008 mi bol odstraneny polyp na maternici a druhykrat pred mesiacom. nalez bol negativny, no moj gynekolog mi navrhol aby mi bola odstranena maternica z dovodu ze som pred 16 rokmi prekonala ca prsnika. chcem poprosit o radu lebo velmi sa bojim tej operacie. dakujem pekne.

no je to ponekud zvlastni doporuceni i kdyz nekdy se takto poreventivne uvazuje, pokud je jinak deloha zdrava, t.c. bez myomu cio polypu a nadmerneho ci abnorm. krvaceni, pak je to sporne .. nevim jake mate dalsi rizikove faktory pro karcinom delozni sliznice (obezita, hypertenze, daibetes, nuliparita, tzn. zadny porod, vek) .. nevim zda jste nemela vys. na pozitivitu genu BRCA 1 a 2 .. toto dale zkonzultujte s gyn. a vyslechnete si jeho argumenty a zvazte spolu pro a proti ta operace neni nijak hrozna (ani jeji prubeh ani dopady .. zejm. pokud se dela laparoskopicky a/nebo vaginalne), ale zase uplne jednoduchy vykon ci bez moznych komplikaci to neni. hodne stesti

doc. MUDr. Michal Mára, CSc.

Přední evropský odborník v oblasti gynekologické endoskopie, vedoucí pooperační části Endoskopického oddělení Gyn.-por. kliniky VFN. Předseda sekce Gynekologické endoskopie CGPS a vyhledávaný specialista na léčbu děložních myomů, endometriózy atd.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika VFN v Praze.
                 Soukromá ordinace pro léčbu myomů.

Internetová stránka: www.myomy.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.