Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Podezření na Ashermanův syndrom

Odpovídá 

Dobrý den, v září 2015 jsem podstoupila odstranění vejcovodu pro mimoděložní těhotenství.Po zákroku vše fungovalo normálně a v únoru jsem opět otěhotněla,bohužel se jednalo o anembryomolu a v březnu jsem musela podstoupit kyretáž.Od té doby jsem neměla menstruaci,lékař říkal,že musíme vyčkat.Menstruace pořád nebyla,takže v srpnu jsem dostala agolutin a pak menstruace konečně přišla.Po té opět 2 měsíce nic a další agolutin.Na USG to vypadá,že se mi úplně stopla ovulace a tak mám nasazný Clostilbegyt,který ovšem nepomohl a tak čekám na další menstruaci a budeme pokračovat v dvojnásobné dávce clostilbegytu.Je možné,že se po kyretáži něco stalo?Může se jednat o Ashermanův syndrom?Předem moc děkuji za odpověď

muze, i kdyz spise ne .. to by Vam menses neprisla ani po tom Agolutinu .. ledaze by byla velmi slaba .. bude-li nadale menses zadna ci slaba a na UZ jen nizka sliznice, pak je lepe hysteroskopii (k diag. a ev. reseni nitrodel. srustu) udelat a vedet jiste, zda je to srusty nebo kvuli hormonum a anovulaci .. hodne stesti.mm

doc. MUDr. Michal Mára, CSc.

Přední evropský odborník v oblasti gynekologické endoskopie, vedoucí pooperační části Endoskopického oddělení Gyn.-por. kliniky VFN. Předseda sekce Gynekologické endoskopie CGPS a vyhledávaný specialista na léčbu děložních myomů, endometriózy atd.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika VFN v Praze.
                 Soukromá ordinace pro léčbu myomů.

Internetová stránka: www.myomy.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.