Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Ztenčená děloha a další těhotenství

Odpovídá 

Dobrý den pane docente, jsem po 2 SC. U druhého zjištěna dehiscence děl., kryto pouze plikou moč. měchýře. Ráda bych ještě jedno miminko. Je možná reoperace jizvy, aby se předešlo další ruptuře nebo to nemá velký význam? Jak vysoké je riziko ruptury. Mohu pro zlepšení něco udělat? Na UTZ v březnu: Děloha v RVF, velikosti 76x46mm,endometrium triple line, 12mm. Oblast hysterotomie vytencena, myometrium 3 mm. Děkuji za váš čas.

Dobrý den,ano, je mozny pokus o plastiku ztencene oblasti dolniho delozniho segmentu .. nicmene vysledny efekt operace je sporny (nekdy ani nelze operaci dosáhnout vyrazneho zesileni a UZ nalez po oper. pak je cca stejny .. operace je nicemene laparoskopicka cili 1-2 dny hospit. a tyden doma, tedy zasah je to maly, operuje se však malo kde) ... není jasne, jak vyrazne se snizi riziko ruptury a zda vubec .. není ani uplne jasne jak tyto 3mm jsou dost nebo malo (navíc UZ posouzenui je dost subjektivni a každý gynekolog muze merit trochu jinak .. dulezite je nejen kolik mm v nejtencim mste, ale jak velka plocha je takto ztencena) cili je to dnes bezny nalez a kontroverzni téma .. podstatny u Vas je udaj z te operace, ale ani to neznamena (jen je nejak pravdepodobne) ze to tak bude i priste. Dále je třeba si uvědomit ze je zde i riziko zanoreni placenty do tohoto zjizveného mista, coz pak muze mit dost dramaticky prubeh a kdykoli behe gravidity (i při potratu na zacatku napr.) muze skoncit az hysterektomií. Tim vsim Vas nechci strasit ani ponoukat, jen se snazim shrnout soucasny stav problematiky. nic vic nez dobre si rozmyslet 1) zda tehonet (ponesete si tim nejake riziko) a 2) zda ev. podstoupt další vys. a pripadne operaci .. nemůžete udelat hodne stesti mm

doc. MUDr. Michal Mára, CSc.

Přední evropský odborník v oblasti gynekologické endoskopie, vedoucí pooperační části Endoskopického oddělení Gyn.-por. kliniky VFN. Předseda sekce Gynekologické endoskopie CGPS a vyhledávaný specialista na léčbu děložních myomů, endometriózy atd.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika VFN v Praze.
                 Soukromá ordinace pro léčbu myomů.

Internetová stránka: www.myomy.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.