Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Odsátí obsahu cysty a její znovunaplnění

Odpovídá 

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat v září jsem byla na laparoskopické operaci cysty. Cystu jen vyčistili. Byla prý naplněná hlavně sraženou krví. Vzorky nikam neposílali. Hodnotu CA 125 jsem měla 56 kU/l. Teď na konci listopadu jsem byla na prohlídce a cysta se naplnila znovu, skoro ve stejné velikosti, teď má 64x42x57 mm. Doktor na ultrazvukovém vyšetření mi napsal, že se jedná o Sampsoniho cystu endom. charakteru. Jelikož pan doktor není sdílný, poslal mě bez vysvětlení pryč, že mi vše vysvětlí můj gynekolog, k němu jdu ale až za pár dní a mám strach, co to pro mě znamená. Je mi 24 let a ještě jsem neměla děti, které bych samozřejmě v budoucnu chtěla. Mám zvýšenou tepovou frekvenci kvůli které beru Vasocardin a HA neberu jelikož mi zjistili riziko trombózy. Děkuji za Vaši odpověď.

to se bohuzel u cyst, ktere se osetri jen otevrenim (fenestrací) a odsatim .. a nikoli enukleaci cele cysty (cili vyjmutim) stava .. 6cm cca neni malo a endometriozni cysta sama nezmizi, takze bohuzel asi dalsi laparoskopie .. asi bych si vybral jine pracoviste .. navic mate-li endometriozu (UZ to nepozna 100% ale je to pravdepodobne z toho co pisete) na vajecniku, mate ji s velkou pravdepod. i jinde , tak i tam (kdyz uz se bude operovat) je vhodne ji odstranit a to nebyva casto lehke. Je dobre si zjistit jak casto a jak radikalne dane pracoviste endometriozu dokaze operovat neb ty tezsi pipady patri do specializ. center. Na 2. stranu to neni tragedie a nejspise se to tou dalsi operaci vyresi a deti mit v bud. urcite budete moci mit atd. hodne stesti mm

doc. MUDr. Michal Mára, CSc.

Přední evropský odborník v oblasti gynekologické endoskopie, vedoucí pooperační části Endoskopického oddělení Gyn.-por. kliniky VFN. Předseda sekce Gynekologické endoskopie CGPS a vyhledávaný specialista na léčbu děložních myomů, endometriózy atd.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika VFN v Praze.
                 Soukromá ordinace pro léčbu myomů.

Internetová stránka: www.myomy.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.