Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Opakované hysteroskopie pro krvácení. Pomůže hysterektomie?

Odpovídá 

Je mi 66let a od 51let mám po menopauze. V posledních 10 letech jsem byla už 7x na hysteroskopii, protože jsem začala krvácet. Poslední jsem prodělala v listopadu a už zase krvácím. Byla bych pro řešení hysteroktomií, ale můj lékař mi to vzhledem k mé obezitě 125kg nedoporučuje. Výsledky na hystologii byly vždy v pořádku. Nebylo by lepší odstranit dělohu? A co mi tedy hrozí?? Děkuji

mozna bylo, protoze takova obezita (a mozna mate i vysoky tlak a/nebo i cukrovku .. nebo je to bohuzel otazka casu kdy Vas to postihne) je rizikovym faktorem pro zhoubny nador delozni sliznice (karcinom endometria) .. prave kvuli tomu Vas po kazdem novem zakrvaceni musi "hnat" na hysteroskopii ci kyretaz .. hysterektomie by to vyresila jednou pro vzdy .. navic ta hysteroskopie nemusi byt v diagnostice mensiho nadoru 100% na 2. stranu chapu, ze do operace 125kg zeny se nikdo nehrne .. rizika jak anesteziologicka, tak chirurgicka jsou nemala, je na peclive posouzeni a zvazeni situace zda a jak Vas ev. operovat (zda jen vaginalne, coz by vzhledem k Vasemu brisku bylo mozna nejlepsi), provest hysterektomii neni zdaleka tak snadne a bez komplikaci, jako udelat napr. tu kyretaz hodne stesti.mm

doc. MUDr. Michal Mára, CSc.

Přední evropský odborník v oblasti gynekologické endoskopie, vedoucí pooperační části Endoskopického oddělení Gyn.-por. kliniky VFN. Předseda sekce Gynekologické endoskopie CGPS a vyhledávaný specialista na léčbu děložních myomů, endometriózy atd.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika VFN v Praze.
                 Soukromá ordinace pro léčbu myomů.

Internetová stránka: www.myomy.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.