Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Endometrická cysta a další ložiska endometriózy

Odpovídá 

Dobrý den pane, prosím o radu ohledně endometriozy. Je mi 39let a jsem po odstranění endometr. cysty na vaječníku. V průběhu operace se obsah cysty- cca 50ml vylil do dutiny břišní. Je teď větší riziko, že se mi ložiska objeví i na jiných místech? Zatím se u mne tato nemoc jinde neprojevila. Mám se teď rozhodnout, zda začít s hormonální léčbou - lék V......- když stejně není jisté, že po jejím skončení se cysty nebudou opakovat? Děkuji.

vyliti obsahu nereste, neni to zadne zvlastni riziko .. na 2. stranu pokud mate endometriózu na vajecnicich, je temer jiste pritomna i jinde (nevim zda ji operateri popsali ci ne, delaji se v tom i chyby, ze popis neni presny ci adekvatni apod.), ale z toho predvidat jeji dalsi vyvoj, resp. jak Vam bude ci nebude ublizovat je tezke .. lek Visanne prodlouzi interval k obtizim ci nutnosti intervenovat pro recidivu, ale ze "vymítí" zbyla loziska je sporne zachovejte klid.mm

doc. MUDr. Michal Mára, CSc.

Přední evropský odborník v oblasti gynekologické endoskopie, vedoucí pooperační části Endoskopického oddělení Gyn.-por. kliniky VFN. Předseda sekce Gynekologické endoskopie CGPS a vyhledávaný specialista na léčbu děložních myomů, endometriózy atd.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika VFN v Praze.
                 Soukromá ordinace pro léčbu myomů.

Internetová stránka: www.myomy.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.