Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Polyp a cukrovka

Odpovídá 

Dobrý den,byla jsem na vyškrab a lekař mi s histologie zjistil polyp,při vyškrabu se polyp neodstraní?Ptal se mě jestli někdo z rodiny má cukrovku a řekl pokud ano tak za 2 roky se to změní v nádor. Mam strach,mam se obávat? Děkuji za odpověď.

to se takto neda predpovidat s tou cukrovkou v rodine .. o neco malo horsi by byla cukrovka (a obezita a vysoky krevni tlak) u Vas, ale i to je jen rizikovy faktor, zadna jistota .. polyp se kyretazi obvykle odstrani, ale muze recidivovat .. hlidejte si krvaceni a chodte na pravid. kontroly / prevenci a melo by to byt dobre .. odpoved samozrejme jen orientacni neb Vas a cely kontext vubec neznam.mm

doc. MUDr. Michal Mára, CSc.

Přední evropský odborník v oblasti gynekologické endoskopie, vedoucí pooperační části Endoskopického oddělení Gyn.-por. kliniky VFN. Předseda sekce Gynekologické endoskopie CGPS a vyhledávaný specialista na léčbu děložních myomů, endometriózy atd.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika VFN v Praze.
                 Soukromá ordinace pro léčbu myomů.

Internetová stránka: www.myomy.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.