Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Lokální anestezie v těhotenství

Odpovídá 

Dobrý den, pane docente, obracím se na Vás s následujícím dotazem. Jsem těhotná, v 10. týdnu těhotenství a včera jsem byla u kožní lékařky kvůli problémům s mateřským znaménkem. Po vyšetření digitálním dermatoskopem mi lékařka doporučila odstranění znaménka - že je znaménko velice rizikové, mohl by se z něj stát melanom kůže. Chci se zeptat, jestli je lokální anestetikum v prvním trimestru pro plod bezpečné (čekáme dvojčata) nebo bych měla ještě raději s výkonem pár týdnů počkat. Nejradši bych tedy šla na odstranění znaménka ihned, abych měla klid na duši, ale nevím co je tedy lepší, abych umrtvením nepoškodila miminka. Děkuji. S pozdravem Petra

Milá pani Petro, nemusíte se bát. Lokální anestezie, při odstranění mat.znaménka,nemá vliv na vývoj plodů. S pozdravem mm

doc. MUDr. Michal Mára, CSc.

Přední evropský odborník v oblasti gynekologické endoskopie, vedoucí pooperační části Endoskopického oddělení Gyn.-por. kliniky VFN. Předseda sekce Gynekologické endoskopie CGPS a vyhledávaný specialista na léčbu děložních myomů, endometriózy atd.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika VFN v Praze.
                 Soukromá ordinace pro léčbu myomů.

Internetová stránka: www.myomy.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.