Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Hysterektomie pro myom

Odpovídá 

Dobrý den v 25letech jsem měla císařský řez. Asi po 15letech mě zjistili defekt na děloze. Po roce od zjištění defektu jsem podruhé otěhotněla ale na doporučení jsem musela podstoupit interupci a následovně jsem podstoupila i sterilizaci. Nyní je mi 45 a byl mě zjištěn myom na děloze o průměru 5cm. menstruaci mám hodně silnou se silnými bolestmi v podbřišku a v zádech. Po poradě s mým ošetřujícím lékařem jsem se rozhodla pro chirurgický zákrok - hysterektomii. Prosím jen jsem chtěla jestli by jste mě napsal Váš názor ,zda jsem se rozhodla dobře. Děkuji za odpověď. Přeji hezký den Martina

to je vel i tezke posuzovat na dalku .. obecne ano .. v tomto veku pri nemalem myomu a obtizich je to standardni lecba .. pokud jde o laparoskopickou variantu, je pro pacientku relat. mini-invazivni, cili pratelska .. vajecniky Vam zrejme ponechaji, takze zadna zasadni zdravotni zmena k horsimu, naopak ..

doc. MUDr. Michal Mára, CSc.

Přední evropský odborník v oblasti gynekologické endoskopie, vedoucí pooperační části Endoskopického oddělení Gyn.-por. kliniky VFN. Předseda sekce Gynekologické endoskopie CGPS a vyhledávaný specialista na léčbu děložních myomů, endometriózy atd.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika VFN v Praze.
                 Soukromá ordinace pro léčbu myomů.

Internetová stránka: www.myomy.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.