Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Stěr z čípku a pochvy a streptokok B

Odpovídá 

Dobrý den, pane docente, obracím se na Vás s dotazem, ohledně stěru v 36tt na přítomnost Streptokoka B. Bohužel jsem si spletla termín a přijela jsem do poradny v nepřítomnosti lékaře. Sestřička, řekla že to nevadí a stěry mi udělala sama. Nyní se trochu obávám, zda k tomu byla kompetentní, a zda budou dobře provedeny. Mám dojem, že mi stěr prováděla z čípku a ně z poševní stěny. Objevil by se Streptokok i na stěru z čípku či si mám případně pro jistotu zaplatit nový stěr? Děkuji a jsem s pozdravem

Dobrý den, nemusite se obávat. Šikovná sestra nebo porodní asistentka provede stěr stejně erudovaně jako lékař (u nás na klinice běžna praxe). Stěr na streptokoka B se provádí z děložního čípku i ze stěn poševních.Sestra určitě provedla stěr i ze stěn poševních. Při průchodu odběrové štetičky pochvou k děložnímu čípku,dojde ke kontaminaci štětičky bakteriemi i z poševních stěn. S pozdravem mm

doc. MUDr. Michal Mára, CSc.

Přední evropský odborník v oblasti gynekologické endoskopie, vedoucí pooperační části Endoskopického oddělení Gyn.-por. kliniky VFN. Předseda sekce Gynekologické endoskopie CGPS a vyhledávaný specialista na léčbu děložních myomů, endometriózy atd.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika VFN v Praze.
                 Soukromá ordinace pro léčbu myomů.

Internetová stránka: www.myomy.cz

Související dotazy

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.