Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Endometrióza a nafouklé břicho

Odpovídá 

Dobry den,dne 4.1.017 me byla provedena laparoskopie (predchazely tomu ukrutne bolesti bricha a zad na prave strane a zvraceni)zjistena byla endometrióza a cysta na vajecniku+volna tekutina v brise(odstraneno) neustale ale citim pri pohlavnim styku lehke pichani v podbrisku na prave strane. Dne 26.2. Po pohlavnim styku opet otresne bolesti bricha plus zvraceni. Dnes 28.2.jsem byla na vysetreni a zjistena cysta za vajecnikem s volnou tekutinou v brise po dalsi praskle cyste,nyni mam bolesti mirnejsi pripominajici menstruacni ale pri pohybu citim pichnuti na prave strane a bricho mam nafouknute a viditelne vetsi(na prohmat me to ale neboli) byla jsem odeslana dom s tim ze se to vstreba s menstruacemi a za 2mesice na kontrolu. Chci se zeptat,neni mozne ze by mi ta tekutina stale tekla vic a vic a proto mam tak nafoukle bricho?(citim ho takove plne) a existuje nejaka prevence aby se m i neustale cysty netvorily?(antikoncepci neberu uz nekolik let-bolest hlavy)dekuji za odpoved.

d. den, nevim do jake miry uplnosti a kvality Vam byla endometrióza odoperovana .. endometrioza je bohužel neprijemna a vracejici se nemoc postihujici mnohdy i negyn. organy v m. panvi a jeji kvalitni a uplne odoperovovani vyžaduje velke schopnosti, zkusenosti i odvahu operatéra .. dal je s pac. nutno mluvit co dal (dle nalezu který v brise mela a co ji bylo udelano), zda ji vic trapi bolesti ci neplodnost nebo oboji .. dle toho se postupuje velmi ruzne .. z Vaseho popisu bohužel mnoho nevyctu a tezko dobře poradim. Obratte se na Vaseho gyn. ci operatéra / nemocnici kde Vas oper. .. ev. nepomohou-li Vam, na nejake specializ. centrum, které v CR asi nejlepší u nas u Apolin. ci v Podoli .. hodne stesti mm

doc. MUDr. Michal Mára, CSc.

Přední evropský odborník v oblasti gynekologické endoskopie, vedoucí pooperační části Endoskopického oddělení Gyn.-por. kliniky VFN. Předseda sekce Gynekologické endoskopie CGPS a vyhledávaný specialista na léčbu děložních myomů, endometriózy atd.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika VFN v Praze.
                 Soukromá ordinace pro léčbu myomů.

Internetová stránka: www.myomy.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.