Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Kalcifikace polypu

Odpovídá 

Prosím o radu, aká je dg vážná, či odporúčate operáciu a ako rýchlo. dg. Susp. kalcifikácia polypu. TVS: AVF, sliznica 8 mm v dutine echogénny polyp 7 x 5 mm PO: 28 x 20 mm ĽO: 25 x 17 mm Záver: Polyp endometria Odpor: HSK v r. 2010 sterilizácia Ďakujem.

neznam kalcifikovany polyp .. zrejme odhad na zaklade UZ (echogenni, znamena hustou denzitu tkane, ale polypy nekalcifikuji, to ocas myomy a prognosticky pro histologii to nic neznamena). polyp je v drtive vetsine benigni, ale vyloucit a zejmena na dalku po netu nejde samozrejme nic .. obvykle to nespecha, cili v radu tydnu i mesicu, ale ptejte se radeji sveh gyn., ktery to videl a zna cely kontext. hodne stesti mm

doc. MUDr. Michal Mára, CSc.

Přední evropský odborník v oblasti gynekologické endoskopie, vedoucí pooperační části Endoskopického oddělení Gyn.-por. kliniky VFN. Předseda sekce Gynekologické endoskopie CGPS a vyhledávaný specialista na léčbu děložních myomů, endometriózy atd.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika VFN v Praze.
                 Soukromá ordinace pro léčbu myomů.

Internetová stránka: www.myomy.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.