Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Mimoděložní těhotenství bez hospitalizace

Odpovídá 

Dobrý den. Má otázka se netýká mého zdravotního stavu,nýbrž stavu mé přítelkyně.Má přítelkyně mi oznámila že je v 6 týdnu ťehotenství.Těhotenství je však mimoděložní. Po přečtení několika článků na internetu sem se dozvěděl že v případě zjištění mimoděložního ťehotenství následuje u pacienta s touto diagnozou okamžitá hospitalizace a sledování stavu pacienta. Mou přítelkyni doktorka nenechala hospitalizovat,poslala ji domů z tím že má vyčkat do středy příštího týdne a pak jít do nemocnice. Má otázka zní.Je možné aby lékař tohle dopustil?Je možné aby lékař nenařídil okamžitou hospitalizaci? Děkuji vám za odpověď a přeji hezký den.

je to mozne ... neznam podrobnosti, je mozne ze tato diagnoza neni jeste jista ale jen mozna a tak to byva v mnoha pripadech .. hospitalizovat vsechny zeny s jen podezrenim na mimodelozni tehotenstvi, je nemozne .. postupuje se individ., napr. v zapadni Evrope se jiste hospitalizuje daleko mene nez v nasem hyperprotektivnim systemu .. zenu je treba nalezite poucit .. i kdyby sejednalo o mimodel, graviditu jeji osud je ruzny a ne vzdy hyperakutni, docela casto se gravidita vstreba i bez intervence, nekdy se vypudi do dutiny brisni a zde se muze vstrebat (toto s sebou casto nese bolesti a mirne - stredni krvaceni do dutiny brisni), jen v mensim proceentu pripadu dojde k rupture vejcovodu s velkym krvacenim.mm

doc. MUDr. Michal Mára, CSc.

Přední evropský odborník v oblasti gynekologické endoskopie, vedoucí pooperační části Endoskopického oddělení Gyn.-por. kliniky VFN. Předseda sekce Gynekologické endoskopie CGPS a vyhledávaný specialista na léčbu děložních myomů, endometriózy atd.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika VFN v Praze.
                 Soukromá ordinace pro léčbu myomů.

Internetová stránka: www.myomy.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.