Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Myom v těhotenství

Odpovídá 

Dobrý den, pane doktore, chci se zeptat mám myom, který je umístěn na horní straně dělohy, před otěhotněním byl velikosti +- 6cm, v 7.týdnu těhotenství měřil +-10cm. Chci se zeptat jakou šanci máme, že těhotenství - tedy vývoj dítěte bude probíhat nomálně? Děkuji moc za odpověď.

jd.den, neumim vycislit v procentech apod., sance jiste nejaka je, na 2. stranu 10cm myom je dost velky a muze delat problemy .. obecne plati ze u zen s myomy jsou vsechny tehotenske patologie (potrat, predc. porod, krvaceni pri a po porodu, horsi funkce / poloha placenty, rustova retardace plodu, moznost cisarskeho rezu atd.) cca 2-3x castejsi nez u zen bez myomu. Nicmene v gravidite uz s tim nic nenadelate (6cm myom se mohl, nejspise snadno, odoperovat pred otehotnenim), zadna lecba pocas gravidity neexistuje, jen obvykla prevence a ev. symptomaticka lecba dle situace. Na 2. stranu jsme vsichni zazili radu gravidit i s velkymi myomy, ktere probihaly nerusene a dopadly dobre. Ev. operace myomu az po 6-nedeli ci pozdeji. hodne stesti mm

doc. MUDr. Michal Mára, CSc.

Přední evropský odborník v oblasti gynekologické endoskopie, vedoucí pooperační části Endoskopického oddělení Gyn.-por. kliniky VFN. Předseda sekce Gynekologické endoskopie CGPS a vyhledávaný specialista na léčbu děložních myomů, endometriózy atd.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika VFN v Praze.
                 Soukromá ordinace pro léčbu myomů.

Internetová stránka: www.myomy.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.