Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Hysteroskopie v 80 letech

Odpovídá 

Dobry den, moje babicka chodi na pravidelne kontroly, kvuli prodelane rak.prsou. Nyni po ni pan doktor chtel i gynekologickou preventivni prohlidku, protoze na zadne nebyla uz pres 10let. Problemy zadne nema, vytoky, spineni, nic. Na utz ji pan doktor objevil neco v deloze. Odduvodnil to tim, ze to ma z uzivani leku, co bere po op.prsou. Myslite, ze je to opravdu tak vazne, aby zakrok podstupovala? Je ji skoro 80let a narkoze+stresu z operace bych ji nejradej usetrila. Lek.zprava: Gyn.: zevne bvpn. pochva prostorna, sliznice klidna, cipek cyl, odber cytol. deloha v avf norm. velikosti, okoli volne. Uz.: Deloha 47 x 34 mm, endometrium 10mm, okoli volne. Res, Ca duplex - mammae 1. sin et 1 dx, tx in cursu. Hyperplasia endometrii e sono /tx/?/ Dop.: k prijeti 17.7. k SA interna na odd. Dekuji.

nejspise to bude polyp delozni sliznice, ale muze se jednat i o zhoubny nador delozni sliznice .. oboji muze mit souvislost s uzivanim leku Tamoxifen .. hysteroskopie je setrny vykon na cca 10 min. a pri nem se ukaze o co jde a ev. se napr. polyp rovnou odstrani .. pokud babicka vyslovene nelezi na smrtelne posteli apod., pak by to mela podstoupit i zvladnout .. zadny velky stres ani velky vykon to neni hodne stesti babicce :) mm

doc. MUDr. Michal Mára, CSc.

Přední evropský odborník v oblasti gynekologické endoskopie, vedoucí pooperační části Endoskopického oddělení Gyn.-por. kliniky VFN. Předseda sekce Gynekologické endoskopie CGPS a vyhledávaný specialista na léčbu děložních myomů, endometriózy atd.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika VFN v Praze.
                 Soukromá ordinace pro léčbu myomů.

Internetová stránka: www.myomy.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.