Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Pokles přední stěny poševní

Odpovídá 

Dobrý den, je mi 63, diagnostikován pokles přední stěny poševní: Je vidět růžový kulatý útvar asi velikosti ořechu, mám časté nucení na moč, inkontinenci ne, někdy nepříjemné pocity při sezení a chůzi. Moje gynekoložka to trochu bagatelizovala, pokles prý je zatím malý a kdyby mi to vadilo, domluvíme operaci. Mluvila o odstranění dělohy, vejcovodů, vaječníků. Ale dočetla jsem se, že hysterektomie se dělá při nádorech atd. a naopak po ní hrozí prolaps poševní stěny, konečníku... 1. Jaké jsou tedy operativní možnosti poklesu dělohy a prolapsu poševní stěny? Je to opravdu hysterektomie? 2. Je lepší postoupit operaci raději už u mírného poklesu, nebo čekat, až potíže budou větší? 3. Je podle Vašich zkušeností možné zlepšit nebo aspoň zastavit pokles cvičením/stahováním svalů pánevního dna? Děkuji za odpověď.

ak to tak posloucham, myslim ze to uz nevycvicite hysterektomie (odstr. delohy) s poklesem pochvy nema nic spolecneho, vejcovody a vajecniky (po prechodu) uz vubec ne, je vsak otazka, zda je toto nutne .. operace se tim prodlouzi amuze i zkomplikovat .. je na urogynekologovi, aby posoudil vhodny typ a rozsah operace .. variant je vice .. kdyz pujdete za primarem na okres, udela Vam vaginalni hysetrektomii s platikou predni posevnich steny .. to muze pomoci, ale nemusi, takto se to pausalne resilo pred 20 lety .. dnes jsou i jine operace, pred nimi specializ. vysetreni, na nez vsak je treba urcitou specializaci. hodne stesti mm

doc. MUDr. Michal Mára, CSc.

Přední evropský odborník v oblasti gynekologické endoskopie, vedoucí pooperační části Endoskopického oddělení Gyn.-por. kliniky VFN. Předseda sekce Gynekologické endoskopie CGPS a vyhledávaný specialista na léčbu děložních myomů, endometriózy atd.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika VFN v Praze.
                 Soukromá ordinace pro léčbu myomů.

Internetová stránka: www.myomy.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.