Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Bolest v děloze po císařském řezu

Odpovídá 

Dobrý den, jsem 9 týdnů po porodu SC. Někdy 5 týdnů po porodu jsem začala dlouho (14 dní), silně a bolestivě krvácet, lékařka dle UZ usoudila, že jde o menstruaci (přestože kojím). Po 24 dnech se krvácení objevilo znovu, již však ne v extrémní míře, ale spíš jako silnější menstruace (délka 7 dní). Můj problém je to, že při pohlavním styku (respektive při vyvrcholení) mám ostré řezavé bolesti v děloze, které jsem před několika týdny neměla. Bolest pak ještě přetrvává několik hodin. Myslíte, že jde o nějaký pozdní projev hojení jizvy po SC, anebo že může jít třeba o zánět? Žádný vedlejší projev typu výtok nemám. Děkuji moc za názor. Iveta

Vážená paní Iveto, Vaše ošetřující lékařka měla krom informací, které udáváte, k dispozici i klinické a ultrazvukové vyšetření Vašich vnitřních rodidel, tedy podstatně více podkladů k určení správné diagnózy. Bez klinického, ultrazvukového, případně i laboratorního vyšetření nelze vyslovit jednoznačný závěr. Přesto je třeba mít na mysli, že nejen porod sám, ale hlavně každý chirurgický výkon, působí v ženském organizmu změny, které mohou být částečně nebo úplně nevratné - jizvení, změny výživy, srůsty, aj. Většina obtíží spojených s pooperačním průběhem se časem zmírní. Pokud neustupují nebo se naopak horší, je třeba opětovně navštívit svého gynekologa.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.