Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Mnoho vitamínu C v těhotenství

Odpovídá 

Dobrý den, jsem v 17tt. Druhé těhotenství, první v pořádku. Beru euthyrox 50mg 6krát týdně pro hypothyreosu. Za počátku to byla dvojčata, v šestém týdnu se jedno vstřebalo. Ve 14tt jsem začala špinit a při stoloci také krvácet, v nemocnici mi našli hematom, nasadili Dicynon a Ascorutin. Za deset dní byl hematom plně vstřebán. Ascorutin beru pořát dál 3krát denně jeden. Nyní jsem v 17 tt a při stolici opět krvácím. Byla jsem u lékaře a ten zjistil, že hematom není, ale krvácení je z tkáně 1 cm v průměru, co vyčnívá z hrdla, nejspíš polyp. Mám brát dál ascorutin, železo, feminella vagi C a těhotenské vitamíny. Pane doktore, jím hodně ovoce, piji citronovou šťávu, kysané zelí apod. Ptám se, jestli je vhodné, abych dále brala Ascorutin 3krát denně, jestli tak velké množství vitaminu C nevadí plodu. Navíc mám veliké zácpy. Může se v případě vysazení ascorutinu hematom opět objevit? Předem Vám velmi děkuji za radu.

Dobrý den, předem chci říci, že nejlepší by bylo vznést tento dotaz v těhotenské poradně, kam jistě pravidelně docházíte. 1. Jakkoli velké množství vitaminu C plodu nevadí. Co Vaše tělo nevstřebá, to z něj odejde. Navíc v 17. týdnu je dítě po strukturální stránce již "hotové", takže prakticky žádná nová vrozená vada vzniknout nemůže. Jiná věc je, zda není tak velký přísun vitamínu C zbytečný. Součástí Ascorutinu je ale navíc ještě rutin, který se v běžné potravě nevyskytuje 2. Zácpu Vám nezavinil ani Ascorutin, ani nadměrný přísun C vitaminu. Zácpa může být způsobena užíváním železa, složením stravy nebo obecně těhotenstvím. 3. Hematom se jistě objevit může a to dokonce i když Ascorutin nevysadíte. Obecně lze ale říci, že s postupujícím těhotenstvím je tvorba hematomů méně pravděpodobná a pokud vzniknou, mají na graviditu menší vliv než v časné fázi.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.