Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Dysgeneze vaječníků a IVF

Odpovídá 

Dobrý den, pane doktore, mám na Vás dotaz ohledně diagnostiky dysgeneze vaječníků... Pro nepravidelnou menstruaci, kterou mi po vysazení antikoncepce museli vždy vyvolávat injekcí a pro nezareagování na stimulaci Clostilbegytem mně odeslali na dg. LPSK. Tam mi odebírali vzorek pravého vaječníku a zpráva z biopsie byla: "Folikuly nenalezeny." Na základě této zprávy mi gynekolog řekl, že své dítě nikdy nebudu moct mít, že jsem nevratně neplodná a odeslal mně do CARU. Tam už mi žádné další vyšetření nedělali. Otěhotněla jsem po IVF s dárcovským vajíčkem a mám zdravou dceru. V porodnici ve FN Ostrava- Poruba však na mě koukali, jak mi mohli tímhle způsobem dysgenezi potvrdit, když jsem však chtěla vědět víc, tak jen raději začali mlžit a víc se se mnou o tom nebavili :-( Chtěla bych celý ten kolotoč podstoupit znovu, protože bychom moc chtěli ještě jedno dítě, tak Vás prosím o radu: Mám jít rovnou do CAR U a s neplodností se smířit nebo jsou ještě nějaká další vyšetření a léčba, která by to mohla změnit?

Vážená paní, existuje řada všetření a testů - klinických, laboratorních, zobrazovacích - , kterými se lékaří pokoušejí objasnit příčinu neplodnosti. Teprve poté Vás doporučí k některé metodě asistované reprodukce (umělému oplodnění). Předpokládám, že jste tato vyšetření taky absolvovala. Biopsie vaječníků se neprovádí standartně všem, ale až poté, co předešlá vyšetření vysloví podezření na závažnou poruchu jejich vývoje. Máte-li pochyby o nutnosti použití darovaného vajíčka, poraďte se svým lékařem, v centru asistované reprodukce nebo ve FN. Podle údajů, které uvádíte, je pravděpodobné, že oplodnění pomocí darovaného vajíčka je optimální a zřejmě jedinou metodou k úspěšnému otěhotnění.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.