Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Je masturbace v šestinedělí škodlivá?

Odpovídá 

Dobry den, 30.9.2011 jsem cisarskym rezem porodila, vim, ze v sestinedeli je pohlavni styk zakazan, tak se chci zeptat, jestli se mezi to radi i stimulace klitorisu, jestli ne, nemuze nejak uskodit orgasmus? Dekuji za odpoved.

Vážená paní, v šestinedělí se pohlavní styk nedoporučuje zhruba ze dvou důvodů.
1. Ranná plocha na sliznici dělohy po odloučení ještě není zcela zahojená, stejně tak ostatní porodní poranění (při vaginálním porodu). Pohlavní styk tak zvyšuje riziko infekce.
2. Porodní cesty teprve získávají v šestinělí zpět své původní rozměry. To platí i po porodu císařským řezem Stimulací klitorisu nejsou procesy šestinedělí narušeny, proto tato technika organizmu neškodí.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.