Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Trombofilní mutace a hormonální antikoncepce

Odpovídá 

Dobrý den, v nedávné době mi lékař zakázal užívat pilulkovou antikoncepci. Byla u mě totiž zjištěna mutace C677T v genu MTHFR. Chtěla bych se zeptat jestli je možné užívat jinou antikoncepci? Napadlo mě užívání injekční,mám dojem,  že je možná na půl roku bez menstruace. Jde mi i o to vyslechnout co možná nejvíce názor,ů než se rozhodnu jak dál postupovat. Děkuji mnohokrát za ochotu odpovědět.

Vážená paní, z jednoho údaje o mutaci nelze vyvodit závěr, jestli je Vaše trombofilie natolik závažná, abyste nemohla užívat hormonální antikoncepci. Vyšetřuje se více genů, záleží taky, zda jste pro danou mutaci homo- nebo heterozygot. Doporučil bych Vám poradit se se svým gynekologem, případně s výsledkem vyšetření navštívit hematologickou poradnu. Injekční antikoncepce jako alternativa je diskutabilní, jedná se totiž taky o hormon, byť trochu jiný.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.