Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Vynechání menstruace po kyretáži. Jsem těhotná?

Odpovídá 

Dobrý den pane primáři. Měla bych na vás velikou prosbičku. Jsem 3 měsíce po zákroku (potratila jsem v 6týdnu+2 dny) a za týden po jsem musela znovu na vyčištění, něco mi tam ještě zůstalo. Po tom zákroku jsem dostávala dva měsíce menstruaci přesně 7.den v měsíci. A tento měsíc jsem měla toho 7.1 od rána bolesti v podbřišku a v zádech jako při každé menstruaci,a bolest se stupňovala, ale menstruaci jsem ještě nedostala. Snažíme se o miminko. Udělala jsem si tedy těhotenský test a vyšel negativní. Tak se chci optat, zda mám mít z něčeho strach a jít na gynekologii, anebo zda mám ještě počkat?? A druhá otázka je, zda mohu být těhotná i přesto, že test ukazuje negativní, protože je mi divné, že jsem měla takové bolesti a zatím žádná menstruace?? Děkuji vám předem za odpověd a přeji vám krásný zbytek večera.

Vážená paní, začnu druhým dotazem, jednodušším. Je-li těhotenský test negativní, znamená to pravděpodobnost blížící se jistotě, že těhotná nejste. Papírkové těhotenské testy jsou obvykle konstruovány tak, aby spolehlivě a vcelku brzy vyloučily nechtěnou graviditu. Naopak pozitivita testu, zejména nevýrazná druhá čárka, by se měla potvrdit vyšetřením z krve. Důvod, proč Vám po dvou pravidelných cyklech nepřišla menstruace přesně na čas, může být více. Drobná hormonální porucha, malá cysta na vaječníku, prodělaná infekce, atd. Každopádně dva až tři dny meškající menstruace nemusí znamenat nic závažného. Pokud se krvácení nedostaví do týdne, zopakujte si těhotenský test a navštivte svého gynekologa.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.