Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Chci otěhotnět. Kdy vysadit antikoncepci?

Odpovídá 

Dobrý den. Měla bych na Vás dotaz. Je mi 23 let a beru hormonální antikoncepci od svých 16-ti let. Jsem bezdětná. S přítelem plánujeme miminko, oba jsme červencoví, a tak bychom si přáli, aby naše dítě bylo narozené také v červenci (samozřejmě příští rok). Vím, že nemůžu mít jistotu, že nám to vyjde, ale snažíme se být pozitivní. Proto bych se chtěla zeptat, jakou dobu před početím bych měla vysadit antikoncepci, aby vše proběhlo, jak má. Předem Vám velice děkuji za radu a trpělivost :-) S pozdravem Lucie M.

Vážená slečno, běžnou hormonální antikoncepci ve formě tablet je možno vysadit po využívání celého měsíčního balení. Otěhotnět pak můžete bez rizika hned v následujícím cyklu. Jak správně uvádíte, jistotu, že otěhotníte hned v prvním nechráněném cyklu, nemáte. Pravděpodobnost koncepce je v takovém případě u dvou zdravých lidí kolem 30%. Věřím ale, že pokud otěhotníte v období, kdy termín porodu nevyjde na červenec, nebude to pro Vás znamenat životní tragédii.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.