Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Lunafem a nechráněný sex

Odpovídá 

Dobrý den pane doktore, obracím se na vás s dotazem ohledně antikoncepce. Je mi 23 let, beru první antikoncepci (Lunafem). Začala jsem 1. den menstruace, ta "oficiálně" skončila po 7 dnech, ale pořád špiním. To jsem četla, že by mohlo být normální, protože si tělo zvyká. Mám ale jiný problém. Brala jsem pilulky jak mám, a 8.a 9.den jsem měla již styk bez prezervativu. Četla jsem různé diskuze a dočetla jsem se tam i to, že riziko těhotenství tam je, nicméně moje doktorka říkala, že od 7. dne už jsem chráněná. Tak jak to je? Mockrát děkuji za odpověď. Zuzana

Dobrý den, špinění při prvním balení kombinované hormonální antikoncepce je poměrně častá záležitost, je to takzvané krvácení z průniku. Většinou nebývá silné a nezbývá než dobrat balení antikoncepce dokonce a vyčkat na další cyklus. Pokud se objeví špinění i v 2. měsíci užívání, je na zvážení změna antikoncepce, nebo je třeba pátrat po jiných příčinách krvácení. Pokud berete antikoncepci od 1. dne menstruace, pravidelně 1x denně, jste již v tomto cyklu chráněna. Vaše paní doktorka tedy měla pravdu, důležité je jen pravidelně hormonální antikoncepci brát a nezapomínat, což je také nejčastější příčina selhání.

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.