Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Krvácení uprostřed cyklu

Odpovídá 

Dobrý den pane doktore, moc Vás prosím o radu. Je mi 46 let a od začátku letošního roku vždy v polovině cyklu jsem začala krvácet. Menstruaci mám pravidelně, tak tedy okolo 15-tého dne.Toto trvá jen jediný den, i když některý měsíc se přidává v další dny jen špinění, a pak je zase vše v normálu. Nedalo mi to a zašla jsem ke svému gynekologovi, ten mě "uklidnil", že je to normální a dal mi čípky proti bolesti a menstuační kalendář, a ani mě nevyšetřil. Mám přijít za tři měsíce na kontrolu. Mám dvě děti a je mi 46 let, antikoncepci neberu a nikdy jsem nebrala. Jinak se cítím dobře. Že by to byla již menopauza? Moc děkuji.

Dobrý den, špinění v 2. polovině cyklu může být způsobeno nedostatkem hormonů gestagenů. Toto snížení produkce hormonů v období menopauzy je časté. Dá se řešit přidání těchto hormonů v 2. polovině cyklu např. Provera tbl., je ale vhodné ověřit jiné důvody nepravidelného krvácení / polyp, myom, změny na děložním čípku.../.

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.