Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Menstruace a kojení

Odpovídá 

Pěkný den pane doktore, mám dotaz ohledně menstruace u kojení nebo všeobecně. Dcera má 1.3. 18 měsíců a stále ji kojím, spíš už si chodí sama. Měsíčky jsem po první od porodu dostala až v jejím roku, pak asi za dva měsíce a teď v lednu a v únoru. Pokaždé, když je dostanu, mám hrozně silné krvácení první tři dny, nemůžu si nikde sednout a musím mít tampon i vložku a každou hodinu měnit a menstruace trvá asi týden. Teď naposledy mi bylo první den i hrozně špatně, tak jak dřív před porodem. Mám za sebou dva,po prvním porodu jsem je dostala asi třikrát a byla jsem těhotná, druhé dítě jsme chtěli, rodila jsem v roce 2008 a 2010. Teď neberu žádnou hormonální antikoncepci. Myslíte, že to přejde, před otěhotněním jsem ji měla čtyři dny a konec nebo si mám dát nějakou antikoncepci, ať se to spraví? Děkuji moc. Jana

Vážená paní Jano, na Váš dotaz nelze odpovědět jednou větou. Začnu odzadu.
1. Antikoncepce, u níž je dovoleno kojit, intenzitu menstruačního krvácení obvykle neovlivní. U klasické antikoncepce, která umí menmstruační cyklus upravit se kojit již nedoporučuje.
2. Nelze jednoznačně říci, zda po skončení kojení se cyklus upraví do rytmu před těhotenstvím. Nicméně často tomu tak bývá.
3. Pokud nyní nepoužíváte žádnou antikoncepci, podstupujete riziko nechtěného těhotentství, a to i přes to, že kojíte.
4. Bylo by na místě podstoupit gynekologické vyšetření, které by vyloučilo jinou příčinu Vašeho krvácen.

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.