Přihlásit se  \/ 
x
Registrovat  \/ 
x

Vyhledávání v gynekologické poradně

Kojení, menstruace a antikoncepce

Odpovídá 

Dobrý den, jsem 3 měsíce po porodu, na konci šestinedělí jsem byla na kontrole u svého gynekologa a řekl mi že do 14ti dnů dostanu menzes podle ultrazvuku a můžu začít s antikoncepcí, vaječníky už jsem prý měla v tzv. plné pohotovosti.Ale už je to 6 týdnů a pořád nic, stále čekám, kdy se objeví a budu moct začít s hormonální antikoncepcí. Proto jsem se chtěla zeptat,zda je to v pořádku, stále plně kojím, nebo mám doktora navštívit? Předem děkuji za odpověď

Vážená paní, pokud plně kojíte, můžete sice menstruaci dostat, ale je také úplně normální, když ji nedostanete. Nemůžete se ale spolehnout na antikoncepční efekt kojení, neboť nejdřív se vrací plodnost (ovulace) a až po ní menstruace. Předpovědět s jistotou příchod menstruace podle ultrazvuku je odvážné. Doporučilo bych Vám začít užívat speciální antikoncepci pro kojící matky. U ní nemusíte čekat na nástup menstruace a můžete ji užívat bez ohledu menstruační cyklus. Jakmile přestanete kojit a menstruace se obnoví, můžete, dle uvážení, přejít na klasickou antikoncepci, stejně jako zůstat u té "kojící".

MUDr. Miloš Vysloužil

Primář gynekologického a porodnického oddělení Šumperské nemocnice zodpoví dotazy z oblasti reprodukční medicíny a perinatologie.

Pracoviště: Gynekologicko-porodnické oddělení, Šumperská nemocnice, Gynekologie Šumperk

Internetová stránka: www.sumperkgynekolog.cz

Upozornění

Portál GYNWEB.cz obsahuje autorské články specialistů, rozhovory s nimi a také články vzniklé kompilací z veřejně dostupných zdrojů. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.